Joanna Adamek – wystawa indywidualna „NIEBIESKI – ULOTNOŚĆ”, Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa / 2017

Wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa Joanny Adamek pt. „Niebieski – Ulotność” odbył się w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie 10 lutego 2017 . Wystawa  otwierała cykl wystaw  grupy Trzy Barwy. Wystawa prezentuje prace  układające się w barwną  opowieść o pięknie natury, prace pozwalające  przenieść się w inny świat. Dzięki organizatorom, gościom, miłej atmosferze, rozmowy o sztuce mogły trwać długo…

Malarstwo Joanny  to opowieść o przestrzeni.

Iwona: Prace Joanny to symboliczna przestrzeń, krajobraz odrealniony, szeroki i daleki, bez szczegółów. Jest tu dużo spokoju, pomimo iż niebo często jest chmurne, ale jest też jakaś samotność, nieuchronność i surowość losu.  A jeśli pojawia się motyw bardziej konkretny, to jest on ulotny, chwilowy jak błysk Słońca, który za chwilę zniknie. I dużo, naprawdę bardzo dużo powietrza. Te prace są jak okna. Ale pojawia się też Joasia, eksperymentatorka, ciekawa nowych technik, szukająca nowych środków wyrazu, otwarta na nowe, poszukująca.

Łucja : Malarstwo Joanny wywodzi się z błękitów – ulotnych i romantycznych krajobrazów.  Powoli poszukuje ona także innych tonacji  – zielonkawych  przestrzeni, a nawet przechodzi w zdecydowane wielobarwne abstrakcje.  To malarstwo jest syntezą myśli zapisanych farbą.

Ulotna chwila, uchwycona w przestrzennym błękicie, potem w zielonej łące przed burzą, staje się powoli krajobrazem pełnym fioletów a następnie abstrakcyjną kompozycją różowo-fioletowych barw. Jest tu spokój, nastrój uchwyconej chwili, delikatność i przestrzeń.

Wernisaż miał miejsce w dniu 10 lutego 2017 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury, ul. Goldoniego 1 w Warszawie.

 

Powrót