„SZUKAJĄC WŁASNEGO RYTMU”– warsztaty twórcze dla kobiet – prowadzi Iwona Piszczelska i Joanna Adamek

Zamiast drzeć pierze działamy twórczo, zamiast plotkować rozmawiamy o życiu. Celem jest twórcze spędzenie czasu, poznawanie siebie poprzez tworzenie, relaks. Są to spotkania w kobiecym gronie, z nutką arteterapii w tle. Tworząc próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki jest rytm mojego życia?

Jeśli malujesz – to wspaniale, jeśli nie – to jeszcze lepiej! Tym bardziej poczujesz dziecięcą radość tworzenia. Przypomnimy Ci różne techniki plastyczne. Często uczestniczki mówią: „Dawno tak dobrze się nie bawiłam.” Jeśli tylko masz ochotę na działania twórcze, pragniesz się zrelaksować i poczuć głębię kobiecego widzenia świata, są to warsztaty dla Ciebie.

Warsztaty prowadzą Iwona Piszczelska i Joanna Adamek: „Często malujemy „sztaluga w sztalugę” i doskonale znamy swoją twórczość, można powiedzieć, że rozumiemy się obrazem. Ukończyłyśmy studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zdobyte doświadczenia zaowocowały świadomym podejściem do procesu twórczego oraz warsztatami.”

REFLEKSJE UCZESTNICZEK POPRZEDNIEJ EDYCJI:

Rytm to dla mnie zupełnie nowy temat, nie zastanawiałam się nad nim wcześniej, ale nie można od niego uciec, bo stanowi nieodłączną część naszego życia, jest czymś tak „pierwotnym”, że przyglądanie się mu może otworzyć drogę do samopoznania, do lepszego zrozumienia własnych emocji, poradzenia sobie z przeżywanymi trudnościami… Spojrzałyście na te szeroko analizowane tematy jakby z meta perspektywy i to stanowi wartość warsztatów, ich wyjątkowość. Czasem łatwiej coś namalować niż powiedzieć – różnorodność form pozwalała na odzwierciedlenie stanów ducha, była odprężająca, a jednocześnie zmuszała do refleksji. Ja dowiedziałam się o sobie kilku ciekawych i ważnych rzeczy.

Tworzycie na zajęciach bardzo pozytywną, otwartą, szczerą atmosferę. Myślę, że sprzyja to swobodzie i twórczości przy tworzeniu prac. Zinterpretowane prace nabierają nowego znaczenia i sensu dla samego autora i innych uczestników. Trzymajcie tak dalej.

Kochane Asiu i Iwonko. Jak zawsze miło i twórczo, spędzam czas na Waszych warsztatach. Lubię potwierdzać, że to co myślę osobie, o świecie jest ważne. Praca farbami daje dużo twórczych możliwości.

Dzisiaj pracowało mi się bardzo dobrze. Chyba pierwszy raz swobodnie na luzie; dałam się prowadzić ręce, wyobraźni i nie zastanawiać się nad efektem końcowym. Organizacja jak zawsze bardzo dobra, dobra wyciszająca atmosfera. Kojąca muzyka, pobudzająca wyobraźnię.

Czuję, że dojrzewam z zajęć na zajęcia- dostrzegam pewien proces, np. daję sobie więcej czasu do namysłu. To dobry czas-wyciszenia, zajrzenia w siebie, posłuchania co mówią inni. Im dalej w las, tym większy niedosyt.

Dziewczyny kochane, dziękuję za kolejny dzień pełen twórczej ekspresji i owocnej refleksji! Bardzo wartościowy czas! Podobała mi się też technika (pastele olejne i suche), ale najciekawsze było chyba odkrycie piękna różnorodności…. Warsztaty żyją własnym życiem, odkrywają się nowe ścieżki i to jest wspaniałe.

 

Powrót